Gabinety Stomatologiczne - DentMedica

"Nulla res tam necessaria est omni generi hominum quam medicina."

Dzieci lubią dentystów, dentyści lubią dzieci ;-)

Już w pierwszym roku życia w momencie pojawienia się pierwszych zębów mlecznych powinny zaczynać się regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Całkowicie bezbolesna profilaktyka pozwala w znacznym stopniu zapobiegać powstawaniu próchnicy!

Ponieważ jednak częstym i poważnym problemem kilkuletnich dzieci jest próchnica wczesna, charakteryzująca się ostrym przebiegiem prowadzącym do zniszczenia tkanek zęba w bardzo krótkim czasie,  bardzo ważne jest, aby po zauważeniu przez rodziców nawet najmniejszej plamki czy przebarwienia na zębach dziecka, szybko skontaktować się z lekarzem stomatologiem.

Jednym z najczęściej zadawanych przez rodziców pytań jest:
Jak często dziecko powinno chodzić do dentysty ?
Odpowiedź jest prosta: Najrzadziej raz na pół roku. Wszelkie choroby zębów przebiegają u dzieci szybciej. Zęby mleczne są słabo zmineralizowane, nie tak grube i twarde jak zęby stałe, dlatego bakterie łatwiej w nie wnikają, a próchnica przebiega znacznie szybciej. Jeśli dziecko ma dodatkowo skłonność do próchnicy, to wizyty u stomatologa powinny odbywać się przynajmniej raz na trzy miesiące. Najlepiej jednak aby o częstotliwości wizyt zadecydował lekarz.

Zdajemy sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne dzieci jest bardzo dużym przeżyciem zarówno dla nich samych jak i dla rodziców. Dlatego też oferujemy Państwu wizyty adaptacyjne, na których dziecko pozna lekarza oraz oswoi się z gabinetem.

Ze szczególną troską traktujemy naszych najmłodszych pacjentów. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości środków znieczulających (m.in. wstępne znieczulenie powierzchniowe śluzówki specjalnym żelem) wraz z odpowiednią techniką wykonania znieczulenia możemy leczyć dzieci całkowicie bezboleśnie. Bez płaczu, bólu i przykrych wspomnień.
W naszym gabinecie przeprowadzamy również bezpieczene zabiegi w znieczuleniu ogólnym pod stałą opieką anastezjologa dziecięcego.

Po zakończonym leczeniu dziecko otrzyma drobny upominek zachęcający do częstszego odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

Do wypełnień w zębach mlecznych, poza standardowymi materiałami, stosujemy na życzenie bardzo lubiane przez dzieci wypełnienia Twinky Star – kolorowy (7 wesołych kolorów do wyboru: różowy, błękitny, zielony, srebrny, złoty, pomarańczowy i cytrynowy), światłoutwardzalny materiał wypełnieniowy na bazie kompomeru z błyszczącym brokatem. Dedykowany dla stomatologii dziecięcej. Ten nowoczesny materiał firmy VOCO bazuje na sprawdzonej technologii kompomerów i cechują go bardzo dobre właściwości chemiczne oraz fizyczne jak np.: duża ilość uwalnianego fluoru i minimalna ścieralność. Chęć posiadania wypełnienia w kolejnym kolorze często motywuje dziecko do następnej wizyty w gabinecie.

twinky star

Kolorowe wypełnienia Twinky Star
do zębów mlecznych

Leczenie w znieczuleniu

Stosujemy znieczulenia miejscowe oraz przeprowadzamy bezpieczne zabiegi w znieczuleniu ogólnym.
Znieczulenie ogólne jest szczególnie przydatne w przypadku:

• dzieci lub dorosłych u których występuje silny lęk przed leczeniem, niemożliwy do opanowania za pomocą leków uspokajających
• dzieci z licznymi ubytki próchnicowymi i/lub z koniecznością wykonania precyzyjnych zabiegów np. leczenia kanałowego zębów mlecznych
• pacjentów ze stwierdzoną odpornością na środki znieczulenia miejscowego
• zabiegów wymagających dużych dawek środków znieczulających miejscowo
• ostrych, rozległych stanów zapalnych wymagających natychmiastowej interwencji, w których znieczulenie miejscowe jest nieskuteczne
• alergii na środki znieczulenia miejscowego

Gwarancja

Udzielamy gwarancji na wszystkie prace wykonane w gabinecie!

© 2020 DentMedica

English | strona główna | kontakt

projektowanie stron www avangardo.pl | studio reklamy internetowej avangardo.pl